Mån-Tor: 11-18 19,20,21: Stängt Telefon: 0413-559930 info@elmelid.se Priser inkl. moms.
MIDSOMMARHELGEN 19 JUNI T.O.M 21 JUNI HAR VI STÄNGT
Beställningsvara - var vänlig kontakta oss för leveranstid!
Polar 12 kombinerar ett otroligt kraftpaket av ljud med en ultrabehändig och transportvänlig design!
En vid ljudspridning på 120° med otroligt motstånd mot feedback gör det enkelt att placera Polar 12 i alla tänkbara miljöer. Den kan till och med placeras bakom musikern/talaren så att man slipper behovet av extra scenmonitorer. Polar 12 kan sättas upp utan spacer/extension-delen för ännu fler flexibla lösning.
Den integrerade 4-kanals mixern i subwoofern ger dig 2 mic/line ingångar, en dedikerad instrumentkanal (för t.ex. akustisk gitarr) och en Aux-kanal för musikuppspelning, samt Bluetooth 5.0 streaming. Du kan även spara upp till 5 olika användarpresets för olika sammanhang.
Obalanserad Instrumentkabel med telehane till telehane. Flexibel IK3-kabel med flätad skärm samt metallkontakter. Längd 10 m.